Sportovec

Petr Nedvěd

Profesionální hráč ledního hokeje, který 15 let působil v NHL. Nejvíce úspěchů sklidil během působení v týmech Vancouver Canucks, Pittsburgh Penguins a New York Rangers. V současné době působí v týmu Bílí Tygři Liberec. Od sezóny 2011/2012 je členem reprezentačního týmu České republiky, kde na MS 2012 pomohl vybojovat bronzovou medaili.

Ocenění:

1989-90: Jim Piggott Memorial Trophy Nejlepší nováček (WHL)

1989-90: Nováček […]

Tomáš Zápotočný

Tomáš je fotbalový obránce. Svou kariéru začal v rodné Příbrami. Úspěchů v Gambrinus lize však dosáhl během angažmá s FC Slovan Liberec, kde v sezóně 2005/2006 vyhrál ligový pohár. Poté oblékal dres Italského celku Udinese Calsio a tureckých Beşiktaş JK a Bursasporu. Po návratu do české ligy byl hráčem AC Sparta Praha, se kterou v ligovém ročníku 2011/2012 skončil […]

Petr Švancara

Tento útočník začal mládežnickou kariéru v Brně roku 1983. Zde působil až do roku 1997, kdy přešel do Uherského Hradiště a započal zde seniorskou kariéru. Během kariéry působil nejvíce v rodném Brně. V současné době hájí barvy klubu 1.FK Příbram.

Petr Vampola

Profesionální hokejista, který pomohl České republice vybojovat 2 medaile z Mistrovství Evropy. Kromě české ligy kde působil především v klubech HC Vsetín, Bílí Tygři Liberec nebo v Plzni, působil také ve Švédské a Švýcarské lize. V neposlední řadě působil také v KHL.

Ocenění:

2001: Zlatá medaile – Extraliga ledního hokeje (HC Vsetín)

2005: Bronzová medaile – Extraliga ledního hokeje (Bílí Tygři Liberec)

2007: Bronzová […]

Petr „Píno“ Ondruš

Petr patří mezi nejslavnější české bojovníky. Nejvyšších úspěchů dosáhl v kickboxu, se kterým začínal v roce 1996. Málokdo dnes ví, že Petr původně začínal se závodním plaváním, kde jako juniorský reprezentant, získal na mistrovství Evropy stříbrnou medaili. Kromě kickboxu se začal věnovat i MMA.

Ocenění:

2004: Vítěz na Mistrovství světa v kickboxu

2005: Vítěz na Mistrovství evropy v kickboxu

2006: Vítěz na […]

Lucie Šafářová

Lucie je jednou z neúspěšnějších českých tenistek poslední doby. Do roku 2005 působila především na Ženském okruhu ITF, kde získala 7 titulů (šest titulů ve dvouhře, jeden ve čtyřhře). Od roku 2005 získala 5 titulů WTA (Ženská tenisová asociace). V posledních letech je velmi úspěšná také ve Fed Cupu.

Ocenění:

2005: Vítězka Portugal Open (dvouhra)

2005: Vítězka Forest Hills Tennis […]

Martin Čakajík

Do podvědomí se tento obránce dostal díky vítězství ve slovenské juniorské extralize. Díky tomu dostal i pozvánku do Slovenského reprezentačního týmu. Na MSJ pomohl získat pro Slovensko bronzovou medaili. S Týmem HC Dukla Trenčín získal bronzovou a stříbrnou medaili a úspěšně tak ukončil účinkování v Slovenské nejvyšší soutěži. V české Extralize získal v sezóně 2005/2006 bronzovou medaili. Nyní dlouhodobě působí […]

Antonín Dušek

,

Většinu své kariéry strávil ve městě pod Ještědem, tedy v klubu Bílí Tygři Liberec. V Juniorské Extralize strávil dva roky a druhý ročník zakončil bronzovou medailí. Nejpodařenější sezónu (2010-11) prožil po boku kapitána Petra Nedvěda. Dokázal si připsat 27 bodů v kanadském bodování za 13 gólů a 14 asistencí. V současné době hájí barvy Libereckých Tygrů.

Petr Holík

,

Petr Holík se i přes svůj nízký věk prosazuje v nejvyšší hokejové soutěži – Extralize ledního hokeje. Účastnil se IIHF World Junior Championship s reprezentačním týmem České republiky. V současné době hraje za tým HC PSG Zlín. Do extraligy se poprvé dostal v sezóně 2010/2011. Se Zlínem vybojoval v sezóně 2012/13 stříbrnou medaili.

Petr Zámorský

Petr patří k mladé generaci nadějných reprezentačních hráčů. Již od dorostu hájil Zlínské barvy, od sezóny 2011/2012 se zapojil do Extraligového PSG Zlín. Od svých 16 je pravidelným reprezentantem České republiky. Se Zlínem vybojoval v sezóně 2012/13 stříbrnou medaili.