PETR NEDVĚD

nedved3-300x214Profesionální hráč ledního hokeje, který 15 let působil v NHL. Nejvíce úspěchů sklidil během působení v týmech Vancouver Canucks, Pittsburgh Penguins a New York Rangers. V současné době působí v týmu Bílí Tygři Liberec. Od sezóny 2011/2012 je členem reprezentačního týmu České republiky, kde na MS 2012 pomohl vybojovat bronzovou medaili.

Ocenění:

 • 1989-90: Jim Piggott Memorial Trophy Nejlepší nováček (WHL)
 • 1989-90: Nováček roku (CHL)
 • 1994: Stříbrná medaile (Zimní olympijské hry – reprezentant Kanady)
 • 2012: Vítěz kanadského bodování Extraligy ledního hokeje
 • 2012: Bronzová medaile (Mistrovství světa)

 

barinkaMICHAL BARINKA

Již od mládí je členem reprezentačního týmu České republiky. Na Mistrovství světa do 18 let pomohl k získání bronzové medaile. V roce 2003 byl draftován do Chicago Blackhawks, kde strávil dvě sezóny. V posledních letech působí především v českém klubu HC Vítkovice Steel. Na Mistrovství světa 2010 konaném v Německu pomohl českému týmu vybojovat prvenství a získat tak zlatou medaili.

Ocenění:

 • 2010: Zlatá medaile (Mistrovství světa)

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ šáfa

Lucie je jednou z neúspěšnějších českých tenistek poslední doby. Do roku 2005 působila především na Ženském okruhu ITF, kde získala 7 titulů (šest titulů ve dvouhře, jeden ve čtyřhře). Od roku 2005 získala 5 titulů WTA (Ženská tenisová asociace). V posledních letech je velmi úspěšná také ve Fed Cupu.

Ocenění:

 • 2005: Vítězka Portugal Open (dvouhra)
 • 2005: Vítězka Forest Hills Tennis Classis (dvouhra)
 • 2006: Vítězka Tenisového ternaje v Golden Coast (dvouhra)
 • 2008: Vítězka Forest Hills Tennis Classis (dvouhra)
 • 2011: Vítězka Fed Cup 2011 (soutěž družstev)
 • 2012: Vítězka Family Circle Cup 2012 (čtyřhra)
 • 2012: Vítězka Fed Cup 2012 (soutěž družstev)
 • 2013: Vítězka Challenge Bell 2013 (dvouhra)
 • 2013: Vítězka Family Circle Cup 2013 (čtyřhra)
 • 2013: Vítězka Mutua Madrid Open 2013 (čtyřhra)
 • 2014: Vítězka Fed Cup 2014 (soutěž družstev)

ondrusPETR „PÍNO“ ONDRUŠ

Petr patří mezi nejslavnější české bojovníky. Nejvyšších úspěchů dosáhl v kickboxu, se kterým začínal v roce 1996. Málokdo dnes ví, že Petr původně začínal se závodním plaváním, kde jako juniorský reprezentant, získal na mistrovství Evropy stříbrnou medaili. Kromě kickboxu se začal věnovat i MMA.

Ocenění:

 • 2004: Vítěz na Mistrovství světa v kickboxu
 • 2005: Vítěz na Mistrovství evropy v kickboxu
 • 2006: Vítěz na Mistrovství světa v kickboxu
 • 2006: Vítěz na Mistrovství evropy v kickboxu
 • 2007: Vítěz na Mistrovství světa v kickboxu
 • 2007: Vítěz na Mistrovství světa v thaiboxu

PETR VAMPOLAvampe2

Profesionální hokejista, který pomohl České republice vybojovat 2 medaile z Mistrovství Evropy. Kromě české ligy kde působil především v klubech HC Vsetín, Bílí Tygři Liberec nebo v Plzni, působil také ve Švédské a Švýcarské lize. V neposlední řadě působil také v KHL.

Ocenění:

 • 2001: Zlatá medaile – Extraliga ledního hokeje (HC Vsetín)
 • 2005: Bronzová medaile – Extraliga ledního hokeje (Bílí Tygři Liberec)
 • 2007: Bronzová medaile – Extraliga ledního hokeje (Bílí Tygři Liberec)
 • 2010: Zlatá medaile (Mistrovství světa)
 • 2011: Bronzová medaile (Mistrovství světa)
 • 2013: Zlatá medaile – Extraliga ledního hokeje (HC Škoda Plzeň)

svancara2PETR ŠVANCARA

Tento útočník začal mládežnickou kariéru v Brně roku 1983. Zde působil až do roku 1997, kdy přešel do Uherského Hradiště a započal zde seniorskou kariéru. Během kariéry působil nejvíce v rodném Brně. V současné době hájí barvy klubu 1.FK Příbram.

 

 

 

TOMÁŠ ZÁPOTOČNÝzapotocny

Tomáš Je fotbalový obránce. Svou kariéru začal v rodné Příbrami. Úspěchů v Gambrinus lize však dosáhl během angažmá s FC Slovan Liberec, kde v sezóně 2005/2006 vyhrál ligový pohár. Poté oblékal dres Italského celku Udinese Calsio a tureckých Beşiktaş JK a Bursasporu. Po návratu do české ligy byl hráčem AC Sparta Praha, se kterou v ligovém ročníku 2011/2012 skončil na druhém místě. V současné době hraje za 1.FK Příbram.

 

pilikTOMÁŠ PILÍK

Tomáš Pilík začal fotbalovou kariéru ve velice nízkém věku. Již v 15 letech zažil debut v Gambrinus lize a stal se tak druhým nejmladším hráčem v historii této soutěže. Téhož roku již jako 16 vstřelil svůj první gól a stal se tak nejmladším skórujícím hráčem Gambrinus ligy. Za mládežnický reprezentační tým odehrál více než 40 zápasů.

 

KOBA JASSjass

Koba je lotyšský hokejový reprezentant hrající na levém křídle. V posledních dvou letech působí v Extralize ledního hokeje. Nejprve nastupoval za Rytíři Kladno a dnes působí v celku Bílí Tygři Liberec. Koba je a byl pravidelným členem lotyšské juniorské, ale i seniorské reprezentace.

 

pospisilTOMÁŠ POSPÍŠIL

Tomáš se již od dorosteneckých kategorií prokazoval jako nesmírně šikovný hráč. Netrvalo dlouho a stal se členem juniorské reprezentace. V juniorské lize OHL strávil dvě povedené sezóny. Poté následovali angažmá v AHL. Po návratu do Čech působil v týmech HC Oceláři Třinec, CH Kometa Brno a HC Slávia Praha. Nyní působí v celku Bílí Tygři Liberec.

 

JIŘÍ HUNKEShunkes

Jiří Hunkes je hokejový obránce. Do velkého hokeje nakoukl v 16 letech. Díky výkonům v Třinci na sebe nenechala dlouho čekat ani pozvánka do juniorské reprezentace. Na Světovém šampionátu do 18 let pomohl ke třetímu místu. Podstatnou část kariéry působil Extraligovém klubu Bílí Tygři Liberec. Dva roky působil V Klubu HC Lev Poprad, respektive HC Lev Praha, kde okusil Kontinentální hokejovou ligu (KHL).

cakajikMARTIN ČAKAJÍK

Do podvědomí se tento obránce dostal díky vítězství ve slovenské juniorské extralize. Díky tomu dostal i pozvánku do Slovenského reprezentačního týmu. Na MSJ pomohl získat pro Slovensko bronzovou medaili. S Týmem HC Dukla Trenčín získal bronzovou a stříbrnou medaili a úspěšně tak ukončil účinkování v Slovenské nejvyšší soutěži. V české Extralize získal v sezóně 2005/2006 bronzovou medaili. Nyní dlouhodobě působí v týmu Bílí Tygři Liberec.

 

ANTONÍN DUŠEKdusek

Většinu své kariéry strávil ve městě pod Ještědem, tedy v klubu Bílí Tygři Liberec. V Juniorské Extralize strávil dva roky a druhý ročník zakončil bronzovou medailí. Nejpodařenější sezónu (2010-11) prožil po boku kapitána Petra Nedvěda. Dokázal si připsat 27 bodů v kanadském bodování za 13 gólů a 14 asistencí. V současné době hájí barvy Libereckých Tygrů.

 

holikPETR HOLÍK

Petr Holík se i přes svůj nízký věk prosazuje v nejvyšší hokejové soutěži – Extralize ledního hokeje. Účastnil se IIHF World Junior Championship s reprezentačním týmem České republiky. V současné době hraje za tým HC PSG Zlín. Do extraligy se poprvé dostal v sezóně 2010/2011. Se Zlínem vybojoval v sezóně 2012/13 stříbrnou medaili a v sezoně následující dosáhl na svůj premiérový extraligový titul!

 

 

PETR ZÁMORSKÝzamorsky

Petr patří k mladé generaci nadějných reprezentačních hráčů. Již od dorostu hájil Zlínské barvy, od sezóny 2011/2012 se zapojil do Extraligového PSG Zlín. Od svých 16 je pravidelným reprezentantem České republiky. Se Zlínem vybojoval v sezóně 2012/13 stříbrnou medaili. V následující sezoně svou sbírku rozšířil o zlatou extraligovou medaili!

 

 

honejsekANTONÍN HONEJSEK

Díky jeho působení v národním týmu na MS do 18 let odešel ze Zlínského dorostu do kanadské WHL. V týmu Moose Jaw Warriors získal během dvou sezón úctyhodných 82 bodů, za 38 gólů a 44 asistencí. Po jeho návratu do Čech se Zlínem vybojoval v sezóně 2012/13 stříbrnou medaili. Dále v tomto roce dostal pozvánku do seniorského národního týmu. V sezoně 2013/2014 získal ze Zlínem titul extraligového šampiona!

 

PETR KUBOŠkubos

Hokejový obránce, který jako jeden z mála získal medaile všech „barev“ v naší nejvyšší soutěži. Svojí úspěšnou jízdu začal ve Vsetíně, kde získal tři tituly a navrch stříbrnou medaili. Po angažmá ve Vítkovicích rozšířil svou sbírku o další stříbrnou medaili. Po třech letech v sešívaném Slávistickém dresu zkompletoval medaile ziskem bronzu. V současné době působí v týmu HC Kometa Brno.

 

adamskyMARTIN ADAMSKÝ

Přestože Martin začínal svoji hokejovou kariéru jako brankář, brzy se stal útočníkem. Díky svým výkonům se probojoval do reprezentačního týmu do 20 let. Velkou část své kariéry působil v Plzni, odkud v roce 2010 odešel do Třince, kde získal mistrovský titul. Díky tomu si otevřel dveře do seniorského reprezentačního týmu.

 

 

 

DAVID LIMBERSKÝ

limba

Rodák z Plzně okusil během své kariéry dvě zahraniční angažmá. Nejprve Italský tým Modena FC a o rok později Londýn

Ocenění:ský celek Tottenham Hotspur. Největších úspěchů však dosáhl s týmem FC Viktoria Plzeň, kde okusil prostředí Evropské ligy i exkluzivní Ligy Mistrů.  Svými výkony ve Viktoriánském dresu si vysloužil i pozvánku do reprezentace České republiky.

 • 2010: Vítěz domácího poháru – Ondrášovka Cup (FC Viktoria Plzeň)
 • 2011: Zlatá medaile – Gambrinus liga (FC Viktoria Plzeň)
 • 2011: Vítěz Superpoháru (FC Viktoria Plzeň)
 • 2012: Bronzová medaile – Gambrinus liga (FC Viktoria Plzeň)
 • 2013: Zlatá medaile – Gambrinus liga (FC Viktoria Plzeň)

 

VÁCLAV PROCHÁZKA

prochy Další z Plzeňských odchovanců, který okusil zápasy v Evropské lize i Lize Mistrů. Již od  juniorky je pravidelným členem reprezentačních výběrů České republiky. Během své profesionální kariéry působil pět let v Mladé Boleslavi, ze které se vrátil zpět do Viktorie, aby zde doplnil obranné řady. Hned ve své první sezóně po návratu zde slavil třetí místo v Gambrinus lize a o rok později i svůj první mistrovský titul.

 

 

Ocenění:

 • 2012: Bronzová medaile – Gambrinus liga (FC Viktoria Plzeň)
 • 2013: Zlatá medaile – Gambrinus liga (FC Viktoria Plzeň)

MILAN PETRŽELA

Milan během své bohaté fotbalové kariéry působil hned v několika klubech naší nejvyšší soutěže. Největších

petrželka

úspěchů dosáhl s Plzeňskou Viktorií. Okusil i Německou Bundesligu, kde hájil barvy FC Augsburg. Pravidelně je k vidění i v Česku.

Pravidelně je k vidění i v České reprezentaci.

Ocenění:

 • 2010: Vítěz domácího poháru – Ondrášovka Cup (FC Viktoria Plzeň)
 • 2011: Zlatá medaile – Gambrinus liga (FC Viktoria Plzeň)

JAN RAJNOCH

rajnyFotbalový obránce, který během své kariéry působil v německé Bundeslize a dále tři roky v Turecku.

 

V současné době hájí barvy Slovanu Liberec. Od roku 2008 obléká dres České reprezentace.

 

 

MAREK TRONČINSKÝ

tronča
Ústecký odchovanec se do české extraligy poprvé podíval na Kladně. V té době stále ještě nastupoval i za Kladenskou juniorku, se kterou i získal mistrovský titul. Netrvalo dlouho a z Kladna se stěhoval do Liberce, kde hned ve své první sezóně pomohl libereckým tygrům ke druhému místu po základní části. Po Liberci tento reprezentační zadák okusil KHL a to za týmy Jugra Chanty-Mansijsk a HC Slovan Bratislava. V současné době hájí barvy Třineckých Ocelářů. Již od U18 je pravidelně zařazován do reprezentačních výběrů.

 

PATRIK HROŠOVSKÝ

hrošovskýDalší z řady Slovenských fotbalistů v dresu Viktorie Plzeň přišel do tohoto klubu již v roce 2009. Nejprve působil v mládežnickém týmu, poté byl posílán na hostování do druholigových i prvoligových týmů. V současné době se zpracoval do A-týmu a pravidelně nastupuje. Jedná se o dalšího velice slibného plzeňského odchovance, který na sebe dobrými výkony upozorňuje i ve Slovenské reprezentaci.

 

 

MAREK BAKOŠ

baky

Útočník Plzeňské Viktorie původem ze Slovenska. Marek v minulosti působil v rodném Slovensku, v ruském klubu FK Šinnik Jaroslavl. Poté zamířil právě do plzeňské Viktorie, kde působí dodnes. Díky svým výkonům si vydobyl pozvánku do seniorské reprezentace, aby navázal na úspěšnou reprezentační kariéru, především s U19 slavil největší úspěch. Na Mistrovství Evropy získal se Slovenským týmem bronzovou medaili.

Ocenění:

 • 2010: Vítěz domácího poháru – Ondrášovka Cup (FC Viktoria Plzeň)
 • 2011: Zlatá medaile – Gambrinus liga (FC Viktoria Plzeň)
 • 2012: Bronzová medaile –
 • Gambrinus liga (FC Viktoria Plzeň)
 • 2013: Zlatá medaile – Gambrinus liga (FC Viktoria Plzeň)

LUKÁŠ VACULÍK

vaculíkTento záložník působil kromě Česka i Slovensko a Kypr. Během tažení Evropskou ligou a Ligou Mistrů hrál proti týmům jako PSG, Olympique Marseille nebo například Galatasaray Istanbul. V současné době působí v týmu FC Vysočina Jihlava, kde nosí kapitánskou pásku.

Tento záložník působil kromě Česka i Slovensko a Kypr. Během tažení Evropskou ligou a Ligou Mistrů hrál proti týmům jako PSG, Olympique Marseille nebo například Galatasaray Istanbul. V současné době působí v týmu FC Vysočina Jihlava, kde nosí kapitánskou pásku.
MICHAL ĎUŘIŠ

Tento ofenzivní záložník/útočník působil ve slovenském klubu Dukla Bánská Bystrica. Poté přešel do plzeňské Viktorie, kde působí

ďurišdodnes. Působením v plzeňském dresu si vysloužil pozvánku do Slovenské reprezentace.

Ocenění:

 • 2011: Zlatá medaile – Gambrinus liga (FC Viktoria Plzeň)
 • 2011: Vítěz Superpoháru (FC Viktoria Plzeň)
 • 2012: Bronzová medaile – Gambrinus liga (FC Viktoria Plzeň)
 • 2013: Zlatá medaile – Gambrinus liga (FC Viktoria Plzeň)

JAKUB BRABEC

brabecJakub seniorskou ligu okusil v dresu FK Viktoria Žižkov, které pomohl vybojovat postup do Gambrinus ligy. V současné době se vrátil do svého působiště z mládežnické ligy – AC Sparty Prahy. Jedná se o talentovaného obránce, který pravidelně nastupuje v mládežnické reprezentaci ČR.

 

 

Ocenění:

 • 2011: Stříbrná medaile – ME 2011 U19
 • 2014: Zlatá medaile – Gambrinus liga (AC Sparta Praha)

TOMÁŠ FROLO

Slovenský hokejový obránce původem z Považské Bystrice, začínal s hokejem na Slovensku. Svoje působení na slovenském ledě

 

frolič-220x161ukončil v dresu HKm Zvolen, se kterým vybojoval stříbrnou medaili. Od roku 2000 působí v českých klubech. Jeho prvním českým klubem se stal tehdejší HC Slovnaft VIVA Vsetín, se kterým hned v první sezóně slavil zlatou medaili. Od roku 2010 působil na plzeňském ledě, kde získal po jedné bronzové a zlaté medaili.

Ocenění:

 • 1999/2000: Stříbrná medaile – Slovenská extraliga (HKm Zvolen)
 • 2000/2001: Zlatá medaile – Česká extraliga (HC Slovnaft Vsetín)
 • 2007/2008: Bronzová medaile – Česká extraliga (HC Mountfield)
 • 2011/2012: Bronzová medaile – Česká extraliga (HC Plzeň 1929)
 • 2012/2013: Zlatá medaile – Česká extraliga (HC Škoda Plzeň)

JÁN SÝKORA

janko-sýkora-197x300Tento mladý talentovaný útočník přišel do plzeňské Škodovky z Bánské Bystrice. Slovenské angažmá ukončil s úctyhodnou porcí 34 kanadských bodů. Jeho výkony mu vynesly i pozvánku do Slovenské reprezentace. Tam na sebe upoutal pozornost především v zápase proti České republice, když se mu podařilo překonat českého brankáře ve stylu Granlunda.

 

 

 

 

 

JIŘÍ ŠIMÁNEK

Budějovický rodák prožil většinu své kariéry právě v Českých Budějovicích. Zažil zde i svoji premiéru v dresu České reprezentace, kdešimánek-220x161 hned v úvodním utkání proti Finům vstřelil gól. Od sezóny 2012/2013 jeho dres zdobí kapitánské „C“.

Ocenění:

 • 2007/2008: Bronzová medaile – Česká extraliga (HC Mountfield)

ONDŘEJ VITÁSEK

Ondra do loňského podzimu dostával šance především v prvoligových Benátkách nad Jizerou. V extraligovém Liberci získával stále vitasvíce a více prostoru a tak mohl naplno ukázat svůj potenciál. V přípravných zápasech České reprezentace dostal svoji šanci, kterou naplno využil. Dokonce vstřelil gól v reprezentaci dříve než v extralize. Od trenéra Růžičky si vysloužil pozvánku i na Mistrovství Světa.

 

 

ALEXANDR HALÁK

HALAK

Český hokejový brankář. Působil v převážně českých klubech druhé nejvyšší soutěže. Premiéru v A- Týmu si odbyl v sezóně 2003/2004 v dresu Pardubic. V současné době hraje za HC Košice.

Úspěchy:

  • [/li_item]
  •  2013/2014 Slovenská extraliga ledního hokeje HC Košice – zlato

  VLADIMÍR SIČÁK

  sicakProfesionální hráč českého ledního hokeje. Jeho počátky vedou do Vítkovic, kde hrál poprvé v základní sestavě A-Týmu. Tím odstartovala jeho kariéra. Po odchodu z Českých Budějovic posílil tým Medicine Hat Tigers v zámořské WHL. V roce 2001 se vrátil do Evropy a začal hrát za finskou Hämeenlinnu, v jejímž dresu odehrál za 4 roky přes 200 zápasů. Poté působil ve švédském klubu MoDo, finském TPS a švédském Malmo. Následoval návrat do Českobudějovického MOUNTFIELDU. V současné době hraje za ENERGII Karlovy Vary.

  Úspěchy

  •  2007/2008 Česká extraliga ledního hokeje – HC České Budějovice – bronz
  • 2009/2010 Česká extraliga ledního hokeje – HC Vítkovice Steel – stříbro
  • 2011/2012 Česká extraliga ledního hokeje – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – zlato
  • 2013/2014 Česká extraliga ledního hokeje – HC Sparta Praha – bronz

  TOMÁŠ LINHART

  linhartPoprvé v extralize v Pardubicích nastoupil v sezóně 2003/2004. V roce 2004 se zúčastnil mistrovství světa hráčů do 20 let. Střídavě nastupoval v dresu Pardubic a Hradce Králové. Na stálo do základní sestavy se prosadil až po přestupu do týmu Zlína 2008/2009, kde odehrál 5 sezón. Od sezóny 2013/2014 působí v HC Oceláři Třinec.

  Úspěchy

   • 2004/2005 Česká extraliga ledního hokeje – HC Moeller Pardubice : zlato
   • 2006/2007 Česká extraliga ledního hokeje – HC Moeller Pardubice  :stříbro
   • 2012/2013 Česká extraliga ledního hokeje – HC PSG Zlín: stříbro

  ROSTISLAV MAROSZ

  maroszJeho počátky směřují do Třince, kde začínal hrát hokej již jako čtyřletý chlapec. Trénoval ho jeho otec. Kromě HC Třinec hrál např. i za HC Nový Jičín, HC Hradec Králové, HC Dukla Trenčín a v současné době hájí barvy HC Olomouc.

   

   

  ONDŘEJ VANĚK

  vaněk-220x161Začínal v 1. FC Brno. Jeho kariéra započala v SK Slavia Praha, kam přestoupil již v 18 letech. Po čase byl trenérem postaven přímo do základní sestavy. Dále působil v FK Baumit Jablonec, v tureckém klubu Kayserispor. Nyní působí v FC Viktoria Plzeň, se kterou se představil v Evropské lize UEFA 2014/15.

  Úspěchy

  • 2012/2013 Český fotbalový pohár – FK Baumit Jablonec – zlato

  STANISLAV TECL

  teclJeho začátky vedou do Herálce. Následně působil v mládežnických týmech v Humpolci a v Havlíčkově Brodu. Roku 2002 působil v FC Vysočina Jihlava. V současné době hájí barvy FC Viktorie Plzeň,

  Úspěchy

  • 2012/2013 1. Česká fotbalová liga – FC Viktoria Plzeň – zlato

  JAN VÝTISK

  vytiskHokej začínal hrát jako šestiletý chlapec v ostravské čtvrti Porubě. Jeho extraligová premiéra se uskutečnila v osmnácti letech V dresu Vítkovic. V roce 2001 nechyběl na MS „20“, odkud si odvezl zlatou medaili. Po působení ve Vítkovicích následoval přestup do pražské Sparty. Působil ještě v  klubech, jako jsou např. Karlovy Vary, Plzeň, Třinec. V roce 2009 oslavil 500 odehraných extraligových duelů. V současné době hájí barvy HC Bílích Tygrů Liberec.

   

  Úspěchy

  • 2001 Mistrovství světa juniorů – MSJ Česká republika 20 – zlato
  •  2000/2002 Česká extraliga ledního hokeje – HC Vítkovice – bronz
  • 2001/2002 Česká extraliga ledního hokeje – HC Vítkovice – stříbro
  • 2003/2004 Česká extraliga ledního hokeje – HC Sparta Praha – bronz

  LADISLAV KREJČÍ

  krejciČeský fotbalista, který začínal v AFK Podolí. Svůj první ligový gól vstřelil při zápase AC Sparta Praha proti Slavii Praha. Hrál na mistrovství Evropy r. 2011 hráčů do 19 let v Rumunsku, kde vybojovali 2. místo. Do českého reprezentačního A-týmu byl poprvé nominován r. 2012.

  Úspěchy

  • 2011 Mistrovství Evropy hráčů do 19 let – Česko U19 – stříbro
  • 2009/2010 1. česká fotbalová liga – Sparta Praha – zlato
  • 2013/2014 1. česká fotbalová liga – Sparta Praha – zlato
  • 2013/2014 Český fotbalový pohár – Sparta Praha – zlato
  • 2014 Český Superpohár – Sparta Praha – zlato
  •  

  DAVID PAVELKA

  pavelkaUž jako malý kluk začal hrát fotbal za mládežnický klub ABC Braník. Následně přestoupil do AC Sparta Praha, kde hrál nejdříve za mládežnický klub a poté již za Profesionální klub. V sezóně 2011/12 hostoval v klubu 1. FC Slovácko, kde zapůsobil čtyřmi góly. Poté následoval přestup do FC Slovan Liberec, kde působí od roku 2013. S Libercem obsadili 4. příčku v Gambrinus lize 2013/14. Také se představil v Evropské lize UEFA 2014/15

   

   

   

   

  ANTONÍN FANTIŠ

  fantisJeho počátky ve fotbale vedou do Prahy – Bohemians 1905, kde hrál od svých čtyř let. V šestnácti letech bych přijat do Profesionálního klubu 1. FK Příbram. V roce 2009 byl členem českého týmu na Mistrovství světa hráčů do 20 let. V roce 2010 podepsal smlouvu s FC Baník Ostrava. Za tento klub vstřelil celkem 11 branek a dokonce v sezóně 2012/2013 dosáhl mety 100 ligových startů. Na konci roku 2013 přestoupil do FK Baumit Jablonec.

  Úspěchy

  • 2011 Mistrovství Evropy U19 – Česko – stříbro

  VÁCLAV NEDOROST

  nedorostZačínal jako hráč v HC České Budějovice. Do české extraligy byl poprvé zařazen v letech 2998/1999. V roce 2000 byl draftován v prvním kole jako 14 v pořadí Coloradem Avalanche (NHL), kam také před sezónou 2001/2002 odešel. Následovala výměna do týmu Florida Panthers (NHL), kde byl často odesílán do týmu San Antonia Rampage. Poté, co se vrátil do Česka v době výluky NHL, působil v barvách HC Bílí Tygři Liberec. Dále působil v roce 2010/2011 v Metallurg Novokuzněck (KHL), pak ale přestoupil k HC Lev Poprad. V současné době hájí barvy HC Slovan Bratislava (KHL).

  Úspěchy

  • 2000 Mistrovství světa juniorů – Česká republika 20 – zlato
  • 2001 Mistrovství světa juniorů – Česká republika 20 – zlato
  •  2013 Kontinentální pohár – HC Donbass Doněck – vítěz

  MARCEL GECOV

  gecovČeský fotbalista, který začínal ve Slavii. V roce 2007 hostoval v HC Kladno, poté se vrátil zpět do SK Slavia Praha. Poté přestoupil do FC Slovan Liberec, kde působil do doby, než si jej vyhlédl Fulham, kam poté odešel. Následně působil v belgickém klubu KAA Gent. V současné době hájí opět barvy SK Slavia Praha.

  Úspěchy

  • 2007 Mistrovství světa do 20 let – Česko U20 – stříbro

  MILAN ŠKODA

  škoda-245x202Český fotbalista, který začínal v ČAFC Praha. Následně na chvíli zamířil do Pragis Satalice a následně se vrátil opět do ČAFC Praha. Po dlouhém působení v tomto klubu přestoupil do Bohemians 1905. V roce 2011 hostoval v klubu Slavie Praha, kam poté přestoupil.

   

   

  JOSEF HRABAL

  hrabosPrvním klubem, ve kterém působil, byl HC Vsetín. Následně začal hájit barvy ruského týmu Severstal Cherepovets. Poté hrál za klub Springfield Falcons (AHL). Po hřišti se proháněl i za Modo Hockey Ornskoldsvik (SWE). Po přestupu k HC Oceláři Třinec patřil mezi nejspolehlivější členy obrany. Současným jeho působištěm je finský hokejový tým Pelicans Lahti.

  Úspěchy

  • 2010/2011 Česká extraliga ledního hokeje – zlato

  TOMÁŠ NETÍKnetik

  Pražský rodák se v České extralize nejvýrazněji prosadil v dresu Sparty, se kterou dokázal 2x za sebou vyhrát titul mistra ligy. Výkony si řekl o angažmá v KHL i v národním týmu. Za národní tým odehrál 36 zápasů, z toho šest zápasů na Mistrovství světa juniorů. V současné době hájí barvy Slovanu Bratislava.

  Ocenění:

  • 2005/2006: Zlatá medaile – Česká extraliga (HC Sparta Praha)
  • 2006/2007: Zlatá medaile – Česká extraliga (HC Sparta Praha)
  • 2008/2009: Bronzová medaile – Česká extraliga (HC Sparta Praha)

  TOMÁŠ SUROVÝ

  Slsurovyovenský hokejový útočník začínal s hokejem v klubu HC Bánská Bystrica. V roce 2001  ho draftoval Pittsburgh Penguins. V NHL odehrál přes 120 utkání a v nižší AHL přidal  dalších více než 200 zápasů. Po návratu ze zámoří odehrál několik sezón v nejvyšší  švédské lize a v KHL. V současné době hájí barvy Slovanu Bratislava.

   

   

   

  Ocenění:

  • 1999: Bronzová medaile – Mistrovství světa U18
  • 2012: Stříbrná medaile – Mistrovství světa

  MARTIN BAKOŠbakos_martin

  Martin začínal s hokejem ve Spišské Nové Vsi. Většinu své kariéry odehrál za klub HC Slovan Bratislava. Od ročníku 2012/2013 působí tým v KHL, kde Martin zasáhl celkem do 55 soutěžních utkání.

  Ocenění:

  • 2011/2012: Zlatá medaile – Slovenská extraliga (HC Slovan Bratislava)

  TOMÁŠ BULÍK

  bulikTomáš Bulík je slovenský hokejový útočník. Větší pozornost na sebe upoutal během angažmá v klubu MHC Martin. Vysloužil si i pozvánku do reprezentace a svoje první angažmá v KHL. Slovanu Bratislava dopomohl k zisku titulu, po této sezóně však vstoupil Slovan do KHL a do nabitého kádru se Tomáš nevešel. V současné době působí v klubu HC Bílí Tygři Liberec, kde se stal velice platnou posilou.

  Ocenění:

  • 2011/2012: Zlatá medaile – Slovenská extraliga (HC Slovan Bratislava)

  ANDRÉ REINDERS

  Anandrédré jako osmiletý začínal s karate, ze kterého přešel na thajský box, ve kterém v roce 2003 vyhrál amatérské Mistrovství světa. Poté se začal věnovat ultimátním zápasům, kterým se věnuje dodnes. Patří mezi nejznámější zástupce tohoto sportu v České republice.

  Ocenění:

  •  2003: První místo na mistrovství světa v thajském boxu asociace WPKA
  • 2006: Vicemistr republiky v donucovacím zápasu
  • 2007: Vítěz turnaje ve free fightu „Best of Europe“ organizace WFCA
  • 2010: Profesionální mistr ČR v MMA ve váze do 84 kg
  • 2010: Vítěz Hell Cage Tournamentu
  • 2011: Profesionální mistr Evropy v MMA ve váze do 85 kg, asociace WFCA

  HARIS HARBA

  Haris je Bosenský fotbalový útočník, který v česku působí od roku 2012. Nejprve hrál za tým FC Hradec Králové, zeharba kterého se stěhoval do Jihlavy, kde působí dodnes. Ve svém působišti měl nelehký úkol, a to po odchodu v útoku nahradit Stanislava Tecla. Na svém kontě má zatím jeden start v bosenské reprezentaci a několik osobních úspěchů, na ta klubová zatím čeká.

  Ocenění:

  • 2013/2014: 4. nejlepší střelec Gambrinus ligy
  • 2013/2014: 2. nejlepší zahraniční hráč Gambrinus ligy
  • 2013/2014: 3. nejlepší hráč Gambrinus ligy

  JOSEF ŠURAL

  suralDo nejvyšší fotbalové soutěže nastoupil již v 18 letech, na svůj první gól v této soutěži čekal pouhé dva týdny. Jeho prvním prvoligovým klubem bylo Brno, ze kterého v roce 2011 přešel do Slovanu Liberec, kde působí dodnes. S tímto týmem získal mistrovský titul a v Evropské lize nastoupil proti týmům jako Sevilla FC či AZ Alkmaar. Za sebou má necelých 30 startů za reprezentaci, jejíž je pravidelným členem již od mládeže.

  Ocenění:

  • 2011/2012: Zlatá medaile – Gambrinus liga (FC Slovan Liberec)

  LUKÁŠ KRENŽELOK

  Lukáš prožil většinu své dosavadní kariéry v rodné Ostravě, se kterou slavil dvakrát stříbrnou medaili. Po devíti krenzelokletech se stěhoval ze Slezska do Pražské Slavie. Ve Slavii strávil 4 roky a stěhoval se do města pod Ještědem, kde působí dodnes.

  Ocenění:

  • 2001/2002: Stříbrná medaile – Česká extraliga (HC Vítkovice Steel)
  • 2009/2010: Stříbrná medaile – Česká extraliga (HC Vítkovice Steel)
  • 2012/2013: Bronzová medaile – Česká extraliga (HC Slavia Praha)

  MARTIN MIKYSKA

  mykiskaMartin se začal věnovat snowboardingu již v 7 letech. Od roku 2008 byl členem juniorské reprezentace, díky čemuž se zúčastnil Mistrovství světa juniorů, Evropských pohárů ve slopestyle či U-rampě, Českého poháru 4×4 a série World Rookie Tour. Od roku 2012 je členem seniorské reprezentace a na české scéně má jen malou konkurenci.

   

   

  Ocenění:

  • 2012: 1. místo Snowjam
  • 2013: 9. místo Mistrovství světa Big Air
  • 2011: 2. místo Evropský pohár Jasná

  MICHAL HUBNÍK

  Michal strávil většinu své dosavadní kariéry v Olomouci, za kterou odehrál 180 zápasů v nejvyšší soutěži. V průběhuhubnik dvanácti let odešel pouze na hostování do Opavy a do Polské Legie Varšava, které pomohl k zisku dvou pohárů. V současné době působí v týmu FK Baumit Jablonec.

  Ocenění:

  • 2010/2011: Vítěz Polský fotbalový pohár (Legia Warszawa)
  • 2011/2012: Vítěz Polský fotbalový pohár (Legia Warszawa)
  • 2012: Vítěz Superpoháru (SK Sigma Olomouc)
  • 2013: Vítěz Superpoháru (FK Baumit Jablonec)
  • 2012/2013: Vítěz Český fotbalový pohár (FK Baumit Jablonec)

  MAREK STŘEŠTÍK

  strestikMarek vstoupil do české nejvyšší soutěže v dresu Zbrojovky Brno. Po angažmá ve Zbrojovce přešel do Pražské Sparty. Díky zranění za Spartu nastoupil jen k hrstce zápasů, ale i tak jí dopomohl k zisku titulu. V roce 2011 odešel na hostování do Maďarského Győri ETO, kam po skončení angažmá přestoupil. Marek byl stabilním členem mládežnických reprezentací, kde slavil bronzovou medaili na ME 2006 U19, či stříbro z MS 2007 U20.

  Ocenění:

  • 2006: Bronzová medaile – Mistrovství Evropy U19
  • 2007: Stříbrná medaile – Mistrovství Světa U20
  • 2009/2010: Zlatá medaile – Gambrinus liga (AC Sparta Praha)
  • 2011/2012: Bronzová medaile – 1. Maďarská liga (Győri ETO)
  • 2012/2013: Zlatá medaile – 1. Maďarská liga (Győri ETO)